Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  FAQFAQ  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 [Tutorial] Aplicatie online gratuita pentru realizarea diagramelor

In jos 
AutorMesaj
Gangsta
Administrator
Administrator
avatar


Mesaje : 582
Data de înscriere : 08/05/2020
Varsta : 39
Localizare : Botosani

[Tutorial] Aplicatie online gratuita pentru realizarea diagramelor Empty
MesajSubiect: [Tutorial] Aplicatie online gratuita pentru realizarea diagramelor   [Tutorial] Aplicatie online gratuita pentru realizarea diagramelor EmptyVin Aug 14, 2020 7:59 am

 In cele ce urmeaza vreau sa va prezint o aplicatie online gratuita cu care putem realiza o gama variata de diagrame. Aplicatia nu ne cere sa ne logam pentru a putea realiza diagrame, si este disponibila atat in versiunea online cat si intr-o versiune care poate fi instalata pe calculator (Windows, Linux si Mac). Accesand site-ul Draw.io puteti incepe sa faceti orice diagrama doriti. Aveti posibilitatea sa salvati o diagrama in format XML pe PC, iar ulterior daca doriti sa faceti modificari puteti incarca diagrama pe site din nou. Eu am folosit draw.io la realizarea diagramelor pentru un proiect in care am realizat o baza de date si am gasit pe acest site toate template-urile de care aveam nevoie la diagrame.
In tutorialul video de mai jos gasiti mai multe detalii.
Sus In jos
https://tutorialegangsta.forumgratuit.ro
 
[Tutorial] Aplicatie online gratuita pentru realizarea diagramelor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Gaming,Multimedia & Tehnologie :: Windows-
Mergi direct la: